Menü

Ürünlerimiz

Anasayfa / Ürünlerimiz / Karbüratörlü LPG Sıralı LPG Dönüştürülmesi

"Karbüratörlü LPG Sıralı LPG Dönüştürülmesi"


Hocam Otogaz firması LPG’de devrim niteliğinde bir çalışmaya imza attı. Firma uzun süreden beri üzerinde çalıştığı sistemi uygulamaya başladı. Cangas firması geliştirdiği yeni sistem sayesinde bundan böyle karbüratörlü araçlara da sıralı sistem LPG takmayı başardı. Bu yeni sistem hem performans artırıyor, hem de yakıt tasarrufu sağlıyor. Cangas firması tarafından geliştirilen bu sistemi Torbalı’da sadece ACS Otogaz takıyor. Atatürk Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ACS Otogaz, eski sistemini değiştirmek isteyen araç sahiplerinin akınına uğruyor. Karbüratörlü araçlarda takılan LPG, araçta bezine oranla performans düşüklüğüne neden oluyordu. 1 Şubat itibari ile yeni sistemi araçlarda uygulamaya başlayan Abdullah Soğancı gelen yoğun talebe karşılık vermeye çalıştıklarını söyledi. Cangas mühendisleri tarafından geliştirilen sistemi öncelikle kendi aracına takıp kullandığını ve performansından memnun kaldığı için de müşterilerine uygulamaya başladığını dile getiren Soğancı, sistemin çok başarılı olduğunu söyledi.

YENİ SİSTEM ÇOK BAŞARILI

Zavoli ve Cangas firmalarının bayiliğini yapan Abdullah Soğancı, yeni takmaya başladıkları sistem hakkında bilgiler verdi. Sistemin son derece başarılı olduğunu belirten Soğancı “Bu sistem artık karbüratörlü olan tüm araçların elektronik olarak sıralı sisteme dönüştürüyor. Bu sistem sayesinde eski sisteme göre araçta yüzde 15 yakıt tasarrufu, yüzde 30 performans artışı sağlanıyor. Eski sistemde hava filtresi değiştirildiğinde ayar yapılması gerekiyordu. Yeni sistemde sistem ilk kurulduğunda bilgisayar ile ayar yapılıyor daha sonra ise ekstra bir ayara gerek duyulmuyor. Daha önce LPG takılı olan araçlarda sistem sadece ön grubun değiştirilmesi ile uygulanabiliyor. Sadece ön grup değişimi olursa 800 TL, komple sistem olursa ise 1100 TL’ye mal oluyor. Tüm araçlarda patlama, tekleme sorunu da bu yeni sistem sayesinde ortadan kalkıyor” dedi.

MÜŞTERİ MEMNUN

Çok uzun süreden beri karbüratörlü araç sahiplerinin ‘Bizim aracımıza neden sıralı sistem LPG takılamıyor’ sorularına maruz kaldıklarını dile getiren Soğancı “Karbüratörlü araçlara takılan LPG sistemi tam performansı yakalayamadığı için birçok sorunu da beraberinde getiriyordu. Araç sahipleri de sıralı sistem LPG kullanmak istediklerini bize iletiyordu. Bayiliğini yaptığımız Cangas firmasının mühendisleri geliştirdikleri bu yeni sistem sayesinde araç sahiplerinin imdadına koştu. Kısa sürede eski sistemi yeniye dönüştürüyoruz. Yaklaşık 1 aydır yeni sistemi montaj yapıyoruz. Kullanan müşterilerimiz çok memnun” diye konuştu.

KAMPANYALARI DİKKAT ÇEKİYOR

İlçede Zavoli ve Cangas markalarıyla çalışacağını ve Torbalılıların bu markalara çok sıcak baktığını ifade eden Abdullah Soğancı: “LPG sektöründeki en önemli markalarla ilçe halkına hizmet veriyorum. Açıldığımız günden bu yana Torbalılılara çeşitli kampanyalar ile hizmet sunuyoruz. 2018 yılını da kampanya ile karşıladık. Tüm montajlarda çok büyük oranlarda indirim yaptık. Sadece Torbalı’ya değil Kuşadası ve Selçuk gibi çevre ilçelere gezici bakım-onarım servis aracımızla da hizmet veriyoruz. İşletmemizde güncel arıza tespit ve LPG ayar cihazlarıyla araç bakımlarını gerçekleştiriyoruz. İlçedeki LPG sektörüne yeni bir soluk kazandırdık. Bu işin hem okulunu okuyup hem de mutfağında yetişmem, benim için büyük bir avantaj oldu” dedi.